docmen nadpis

Znojemská rotunda 2010

chess


30.8.2010 (12:13:36)

Skončila Znojemská Rotunda s pořadovým číslem 18. a ve vzduchu visí otázka zda byla či nebyla poslední. Během turnaje padly dva návrhy na jiný termín - buď náhrada za bývalý open Znojmo v květnu při Znojemské královně nebo současně s megalomanským turnajem v Pardubicích. Druhý návrh vychází z předpokladu, že ne všichni šachisté mají zájem o tento typ turnaje a dají raději přednost menšímu turnaji. Třetí možností je turnaj úplně zrušit.

A jak vlastně rotunda dopadla? Celkové pořadí si můžete prohlédnout zde. Z průběhu poslendích kol, o kterých jsem ještě neinformoval musím zmínit sobotní výkon Luboše Hemaly (ELO 1689), který v sobotním dvoukole porazil nejprve mě a následně i druhé v průběžném pořadí Lukáše Mikulů a zamíchal tak pořadím, Lukáše tím připravil o druhé místo. Prvním v pořadí jsem zůstal já i když je nutno poznamenat, že mé výkony na turnaji nebyly zrovna ideální. Problémy jsem měl i v posledním kole s Lydkou Hemalovou, která kdyby neudělala hrubku (přehlédla věž), tak měla velkou šanci na remízu a v některých momentech i na výhru.

V sobotu jsem chtěl fotit, ale neměl jsme nabité baterky do foťáku a tak jsem fotil vlastně jen poslední den, ale v předchozím průběhu turnaje fotily další, takže fotek jistě málo nebude. Kromě fotek z turnaje jsou k nahlédnutí i fotky z oslavy v čajovně, kde jsme se pokoušeli rozehrát Wafcraft, ale to se nepovedlo a tak se hrály další hry jako třeba bang.

26.8.2010 (23:51:30)

Tak máme za sebou páté kolo turnaje a díky další haluzi ve třetím kole s Dalborem Mlénským, dále pak vítězstvím na svým trenérem z mládežnických let panem Švandou a remízou s oddílovým kolegou Oldou Dobešem vedu turnaj s půlbodovým náskokem před Lukášem Mikulů. Aktuální pořadí si můžete prohlédnout zde. Ještě jsem se nedostal k tomu abych nafotil nějaké fotky, ale zítra už to snad zvládnu. Nově jsou k dispozici partie z turnaje, prozatím z prvních dvou kol a pokusím se dodat i další kola.

24.8.2010 (10:34:16)

Ve druhém kole Znojemské Rotundu k překvapení nedošlo i když k tomu nebylo daleko. Moje pozice s Lukášem Mikulů nebyla úplně nejúžasnější resp. byla prohraná, nicméně důležitou roli sehrál čas, kterého soupeř neměl zrovna hodně a tak dopadla partie tak jak dopadla. Zbylé partie skončili tak nějak podle očekávání.

23.8.2010 (09:33:57)

Včera jsme zahájili 18. ročník šachového turnaje Znojemská rotunda. Letos je bohužel účast rekordně slabá. Nakonec nedorazil nikdo ze Slovenska, ale nečekaně přijel Dalibor Mlénský z Hustopeč. Od druhého kola nastoupí do turnaje i hlavní rozhodčí pan Lahodný a tak je celkový počet hráčů 16. První kolo dopadlo zcela podle očekávání a to hlavně z důvodu vysokého herního rozdílů dvojic v prvním kole, které si můžete prohlédnout zde.

18.8.2010 (11:02:54)

V neděli začíná další ročník šachového turnaje Znojemská Rotunda. Bohužel koncem srpna se v celé České Republice koná spousta turnajů. Celkem jsem jich v posledních dvou týdnech napočítal 9. Konkurovat turnajům jako jsou ve Starém Městě či třeba Liberecký Metalmex nebo Brněnskému festivalu je velice těžké a tak bude účast hráčů ve Znojmě slabá. Při pohledu na seznam účastníků spíš připomíná přebor oddílu SPgŠ + G Znojmo. Rovněž stabilní účastníci ze slovenského Trenčína budou zastoupeni pouze Stanem Šlackým - dvojnásobným vítězem turnaje v letech 2007 a 2008. O průběhu turnaje budu informovat v denních zprávách. Pro letošní rok je turnaj pozměněn tím, že se koná až poslední týden v srpnu a koná se od neděle do neděle.


Propozice

Seznam přihlášených

Partie

Copyright © Jan Dočekal 2010